Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Čtvrtek 02. července 2020 (13:38 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Rak
Patricie - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Donar

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Euroregion Beskydy

Sdružení "Region Beskydy" se sídlem ve Frýdku-Místku, Sdružení " Region Beskidy" se sídlem v Bielsko-Bialej a Sdružení " Region Beskydy" se sídlem v Žilině se ve smyslu Dohody mezi vládami všech zúčastněných stran o přeshraniční spolupráci s přihlédnutím k " Evropské rámcové úmluvě o přeshraniční spolupráci mezi územními společenstvími nebo úřady, přijaté Radou Evropy v Madridu 21. května 1980, v souladu se Smlouvou o slovensko- polském společenství pod názvem EUROREGION "Beskydy" podepsané dne 18. února 2000 v Rajczi ve smyslu usnesení Prezidia EUROREGIONU "Beskydy" přijatého slovenskou a polskou stranou dne 2. června 2000 v Žilině se rozhodli dne 9. června 2000, jakožto zástupci příhraničních regionů z České republiky, Polska a Slovenska podepsat dohodu ve městě Frýdek-Místek. Došlo tak k přidružení české strany-konkrétně Regionu Beskydy do již existujícího Euroregionu Beskydy. Vznikl tak historicky první euroregion spojující hranice tří postkomunistických zemí.

Ke stávajícím euroregionům na území severní Moravy a Slezska (Euroregion Praděd, Euroregion Silesia, Euroregion Těšínské Slezsko) dnes už patří i Euroregion "Beskydy", který hraničí s Euroregionem Těšínské Slezsko. Euroregion "Beskydy" leží v pohraniční oblasti severovýchodní části České republiky, severozápadní části Slovenské republiky a jižní části Polské republiky. Srdcem euroregionu jsou města na české straně Frýdek-Místek, na polské straně Bielsko-Biala a na slovenské straně Žilina.

Euroregionem prochází hlavní tah spojující severní, jižní a východní Evropu. Z hlediska státní správy zahrnuje Euroregion v ČR okres F-M, příhraniční část okresu Karviná, v Polsku vojvodství Bielsko-Biala a na Slovensku města a obce Žilinského kraje. Rozloha území na české straně činí cca 605 km2 , sahá až po města Havířov, Ostrava Příbor, Frenštát pod Radhoštěm. O vstup do Euroregionu projevuje zájem stále více a více obcí, které spojuje jedno společné pohoří Beskydy a jeho působnost se bude rozšiřovat směrem na Vsetínsko a Rožnovsko. Dnes je součástí Euroregionu "Beskydy" na české straně 7 sdružení.

Podle CRR:

EUROREGION Beskydy

Vymezené území ČR: okres Frýdek-Místek, příhraniční část okresu Karviná

Pro tento nově založený (9. června 2000) euroregion je příznačná tripartitní přeshraniční spolupráce, která je však na samotném počátku. Tento euroregion vznikl v roce 2000 a pokrývá část území zainteresovaných regionů hraničících států: Česká republika, Republika Polsko a Slovenská republika. Na území ČR je euroregion Beskydy zastoupen okresem Frýdek-Místek a příhraniční částí okresu Karviná, přičemž okresní město Frýdek-Místek je jeho střediskem na území ČR.

Cílem česko-polsko-slovenského společenství a spolupráce v Euroregionu jsou společné aktivity za účelem rovnoměrného a vyváženého rozvoje regionu a sbližování jeho obyvatel a institucí v příhraničních oblastech. Jde zejména o tyto oblasti:

 • výměny zkušeností a informací týkajících se rozvoje regionu,
 • výměny zkušeností a informací týkajících se trhu práce,
 • územního plánování a stavebnictví,
 • řešení společných problémů v oblastech dopravy, dopravních sítí, spojů a telekomunikací,
 • řešení společných problémů týkajících se ekologie a životní prostředí,
  hospodářství, obchodu, průmyslu, malého a středního podnikání,
 • zemědělství, lesního hospodářství, potravinářského průmyslu,
 • rozvoje turistiky a cestovního ruchu, s ohledem na zlepšení podmínek pro turistický ruch v pohraničí oblasti,
  školství, výměny mládeže a sportu,
  osvěty, kulturní výměny a péče o společné kulturní dědictví,
 • prevence a odstraňování následků živelních pohrom,
 • péče o bezpečnost obyvatel, vzájemné spolupráce záchranných služeb na území Euroregionu.


Euroregion podporuje na regionální úrovní všechny činnosti, které vedou ke vstupu České republiky, Polské republiky a Slovenské republiky do Evropské unie.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Euroregion Beskydy
Ing. Petra Šchnirchová
Radniční 1148
738 22 Frýdek-Místek
Česko (CZ)
(+420) 608 705 370

LOKALIZACE


Typ záznamu: Euroregion
AKTUALIZACE: Eliška Černochová (Beskydy-Valašsko) org. 56, 07.03.2010 v 14:59 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Navštívení Panny Marie čisté přináší ovoce jisté.
Prší-li na den Navštívení Panny Marie, tak dešťů máme bez konce.
Déšť na Navštívení Panny Marie, tak dešťů máme bez konce.
Když na navštívení Matky Boží prší, čtyřicet dní se voda vrší.
 
2.7.2001: Vláda odmítla návrh poslanců ODS omezit účast občanských sdružení při správním řízení.
2.7.2001: Vláda tajně jednala o válce mezi tajnými službami.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz